Tuesday (Boys Golf)
Westminster Class 1A Regional (Golf Club of Illinois in Algonquin)
Team Standings (Top 3 teams qualify for the Byron Class 1A Sectional next Monday at Prairie View Golf Course)
1) Aurora Christian: 314
2) Byron: 338
**Trent Snodgrass: 76
3) Elgin St. Edward: 339
Oregon: 339
**St Edward advances from the 5th score
**Byron Class 1A Sectional qualifiers: Oregon: Mitchell Nehrkorn 80
Adam Merrill 84
Matt Myers 87
Galena Class 1A Regional (Galena Golf Club)
Team Standings (Top 3 qualify for the Byron Class 1A Sectional Monday at Prairie View Golf Course)
1) Stockton: 343
2) Polo: 349
**Christopher Radamacher 83
**Mack Llanas 84
3) West Carroll: 350
4) Winnebago: 355
5) Forreston: 366
**Byron Class 1A Sectional qualifiers: Forreston: Bryan Edler 79
Winnebago: Riley Stivers 84
Lucas Adams 88
Boys Soccer
Dixon 7 Winnebago 0
Sterling 2 Geneseo 1
DeKalb 1 Yorkville 0
Burlington Central 2 Genoa-Kingston 0
Girls Volleyball
Oregon 25-20, 25-16 Mendota
**Oregon: (20-5)
Byron 25-17, 25-14 Stillman Valley
AFC 25-14, 25-19 Orangeville
**AFC: (15-8-1)
Durand 25-16, 25-19 Polo
Forreston 25-11, 25-20 South Beloit
Rockford Lutheran 25-17, 25-13 Winnebago
Freeport Aquin 25-16, 25-13 Pecatonica
Richmond-Burton 25-9, 25-9 Rockford Christian
Rock Falls 18-25, 25-20, 25-12 Dixon
Sterling 25-21, 25-20 DeKalb
Yorkville 25-18, 25-21 Geneseo
Girls Swimming
1) Rockford Boylan: 135 pts
2) Byron: 92 pts
3) Sterling: 87 pts
**Byron: Won 3 events
High School Football
Associated Press High School Football Polls
Class 1A
1) Lena-Winslow
4) Dakota
5) Polo
8) Forreston
9) Ottawa-Marquette
Class 2A
1) Tuscola
5) Hall
Class 3A
1) Wilmington
4) Princeton
6) Sterling Newman
**HM: Byron, Peru St. Bede, Erie-Prophetstown
Class 4A
1) Rochester
3) Rockford Lutheran
5) Geneseo
9) Marengo
**HM: Richmond-Burton
Class 5A
1) Joliet Catholic
**HM: Belvidere, Sterling
Class 6A
1) Springfield Sacred Heart-Griffin
**HM: Belvidere North
Class 7A
1) Glenbard West
10) Rockford Auburn
**HM: Harlem
Class 8A
1) Homewood-Flossmoor